B1 - program izvannastavnih aktivnosti

Likovna grupa

Autor: Jasmina Bićanić, 11. 7. 2024. 10:35

Učenici u sklopu izvannastavne aktivnosti ( B1) Likovna grupa razvijaju svoje kreativne i umjetničke kompetencije te na taj način imaju više vremena za izražavanje vlastitih osjećaja i doživljaja svijeta oko sebe crtežom, uporabom boja, oblikovanjem skulptura.

STEM uređaj za izradu mjehurića i BEE BOT Malih informatičara

Autor: Ivana Vranaričić, 28. 5. 2024. 11:13

Mali informatičari područnih škola

B1 grupa Malih informatičara iz Kuševca ove je godine obogaćena novim nastavnim sredstvima. Tako nam je došao STEM uređaj za izradu mjehurića.

Učenici su najprije proučili upute kako se uređaj sastavlja. Svi su se sudionici grupe okušali u sastavljanju spretno koristeći čavliće, vijke i ostale manje dijelove uređaja. Nakon stavljanja baterija, uređaj je uspješno pokrenut. Stoga smo izvan škole uređaj napunili tekućinom za sapunicu i uživali. Kako nam je bilo, možete vidjeti na slikama i našem videu.

Medijska grupa na izvoru informacija

Autor: Ivana Vranaričić, 25. 5. 2024. 10:53

U Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici

Na izvor informacija uputili su se u petak naši učenici koji su članovi Medijske i novinarske skupine, Male škole govorništva i Dramske skupine. Te skupine su dio nastave B1 programa, a posjet izvorima informacija obogaćivanje je njihovog znanja i prilika da prošire vidike o svijetu u kojemu su put informacije do primatelja, govor, javni nastup, medij ili ustanova ishodišta novih znanja.

Mali arheolozi na radionici keramike

Autor: Mario Racić, 12. 5. 2024. 19:59

U četvrtak, 9. svibnja, učitelj Mario Racić poveo je svoje učenike koji sudjeluju na B1 aktivnosti pod nazivom Mali arheolozi u Suzu, malo mjesto u Baranji. Tamo smo mogli vidjeti kako se prave keramičke vaze, šalice, boce i slični predmeti, a potom smo mogli i sami izraditi neki predmet od gline.

Klub ljubitelja društvenih igara opremljen novim igrama financiranim iz CDŠ-a

Autor: Jasmina Bićanić, 7. 5. 2024. 12:18

Naša B1 grupa Razvoj djetetovih potencijala kroz igru (Klub ljubitelja društvenih igara) obogaćen je novim igrama koje su sretno stigne u prostor škole.

Klub ljubitelja društvenih igara ima novu prostoriju

Autor: Jasmina Bićanić, 19. 4. 2024. 12:59

B1 program izvannastavnih aktivnosti - Razvoj djetetovih potencijala kroz igru dobio je svoj prostor. Više pročitajte u nastavku vijesti.

Autor: Mario Racić, 21. 3. 2024. 18:16

Prezentacija naših aktivnosti za Dan otvorenih vrata

Dana 12. ožujka naša škola imala je Dan otvorenih vrata. Tom prigodom učenici koji sudjeluju na B1 aktivnosti Kulturna  i povijesna baština predstavili su ostalim učenicima i učiteljima naše škole aktivnosti koje smo napravili posljednih mjeseci. Za njih smo pripremili uvodnu prezentaciju o radu naše skupine, a na posebnim plakatima detaljno smo prikazali i ostale aktivnosti. Svakako najzanimljiviji dio bilo je natjecanje za goste koji su u parovima trebali proći nekoliko izazova, a za pobjednike smo pripremili i nagrade. Kako je bilo možete vidjeti i na fotografijama.

Prljek i Mrljek na satu engleskog

Autor: Lana Matijaković, 21. 3. 2024. 09:30

Dva čitateljska kluba naše škole, Pričolovka i The World of Stories, udružila su se kako bi na Danu otvorenih vrata škole pokazala kako izgledaju aktivnosti koje se inače provode u tim klubovima.

Autor: Mario Racić, 20. 3. 2024. 23:03

Izrada materijala za prezentaciju našeg rada

Učenici koji sudjeluju u B1 aktivnosti Kulturna i povijesna baština odlučili su sa svojim učiteljem pripremiti prezentaciju, plakate i razne aktivnosti kojima će svoj rad predstaviti ostalim učenicima i učiteljima u školi. Marljivo su radili kako bi se pripremili za taj trenutak. Izradili su prezentaciju i uvježbavali ju, izradili su plakate, a svakako najzanimljiviji dio je bio smišljanje zabavnih igara kako bi ostali učenici naše škole se zabavili, ali kroz igru nešto novo i naučili. Tako smo za njih izradili memory kartice, križaljku, osmosmjerku te pitalicu o poznavanju kamenog i metalnog doba.

Autor: Mario Racić, 20. 3. 2024. 22:38

Posjet arheološkom lokalitetu

(B1 program izvannastavnih aktivnosti)

Učenici koji su tijekom prošle godine bili članovi izvannastavne aktivnosti Mladi arheolozi postali su ove godine dio B1 programa pod nazivom Kulturna i povijesna baština. I ove godine nastavili smo marljivo raditi na očuvanju naše tradicije, istraživanju povijesne i kulturne baštine, pogotovo one zavičajne.

Klub ljubitelja društvenih igara

Autor: Jasmina Bićanić, 18. 3. 2024. 12:47

Razvoj djetetovih potencijala kroz igru

(B1 program izvannastavnih aktivnosti)

Kada pomislimo na društvene igre prva misao nam je da su isključivo izvor zabave. Ukoliko ih dublje i stručnije promatramo one predstavljaju priliku za učenje različitih znanja i vještina. Upravo zbog toga u našoj školi imamo Klub ljubitelja društvenih igara koji će potaknuti mnoge vještine kod naših učenika. Ove školske godine u Klubu imamo 12 učenika iz 5.a razreda ( Elena Bašić, Eva Erceg, Mila Goluža, Ena Ivić, Patricia Paponja, Mila Pavković, Nina Perić, Josip Rotim, Elena Šarić, Mislav Ševarac, Filip Zrakić i Nikolina Zrakić).

UDŽBENICI ZA 2024./2025..

« Rujan 2024 »