Dan otvorenih vrata

Autor: Sanda Kaniža, 8. 3. 2023.

Dan otvorenih vrata održan je u srijedu u našoj školi. Biskup Josip Antun Ćolnić rođen je 11. ožujka te na taj način, kroz razne edukativne radionice i izlaganja, obilježavamo njegov rođendan.

U Kuševcu u školi imali smo STEM izlaganje i 4 različite STEM radionice. Izlaganje i demonstraciju erupcije vulkana pokazala nam je učiteljica u školskom hodniku. Nakon izlaganja svi smo odradili sve radionice.

Sve četiri radionice bile su zanimljive i odlično smo ih odradili.

Na prvoj smo radionici proučavali viskoznost izrađujući Ooblecka. Pomoću vode i škroba napravili neNewtonsku tekućinu (tekućinu koja nema stalnu viskoznost) - ooblecka. Oobleck mijenja stanje na osnovu pritiska.

Na drugoj smo radionici željeli vidjeti što se zbiva pri miješanju nemješivih tekućina različitih gustoća (voda, ulje, jestiva boja) te pokušali izradit lava lampu ubacujući šumeću tabletu u mješavinu tekućina.

Na trećoj smo radionici samostalno pravili jestivi plastelin pomoću brašna, soli i ulja pazeći na gustoću smjese kako bi postala podatna za oblikovanje.

Četvrta radionica pretvorila nas je u izumitelje. Zadatak je bio izraditi vlastiti katapult od dobivenih materijala bez uputa. Na kraju smo organizirali natjecanje u ispaljivanju kreda pomoću katapulta koje smo izradili.

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Raspored informacija