Dani kruha - završna priredba

Autor: Zvonko Belvanović, 15. 10. 2012.

Kruna ovogodišnjih, događajima nikad bogatijih Dana kruha, bila je završna priredba. Kao i obično, vrijeme događanja je petak u međusmjeni. Ove godine to je bio 12.listopada.

Mnogobrojnim radionicama, nikad brojnijima, na našoj su školi obilježeni ovogodišnji Dani zahvalnosti za plodove zemlje (Dani kruha), tradicionalna manfestacija koja se održava u cijeloj Lijepoj našoj.

Učenici i učitelji su bili vrijedniji nego ikad. Svi koji su htjeli vidjeti plodove njihova rada posjetili su izložbu prigodno postavljenu u školskom holu ili su tijekom tjedna kušali proizvode koje su zajednički pripravili. Rad je trajao do netom prije same priredbe: naime, tada su učenici 4. razreda pod vodstvom svoje učiteljice Stelle Krušec održali izlaganje o zdravoj prehrani. Za tu je svrhu ukrašen pano na kojem se vidi što su učenici radili.

Priredbu je, kao i uvijek, priredio školski KUD na čelu sa svojom voditeljicom, učiteljicom Valentinom Jakšić. Voditelji programa bili su obučeni u tradicionalne slavonske nošnje što je cijelom programu dalo dodatni čar. Nakon uvodnog slova ravnatelja slijedili su nastupi velikog dijela skupina koje djeluju na našoj školi, ponajprije iz razredne nastave. Našlo se tu mjesta za lutkare, literarce, dramce, recitatore, a između njihovih nastupa nekoliko je pjesama izveo Mali zbor. Najsvečaniji dio programa svakako je bio blagoslov plodova zemlje i zajednička molitva što je po prvi puta predvodio novi župnik u Župi Dobrog pastira (Đakovo II), velečasni Josip Ivešić.

Svi su sudionici nagrađeni pljeskom prisutnih među kojima je bilo i dosta roditelja.