LiDraNo-županijska smotra

Autor: Zvonko Belvanović, 24. 2. 2012.

Nizu značajnih ostvarenja dramske skupine naše škole pridodan je još jedan. Na županijskoj smotri bili su bolji od konkurencije. S njima su bile i članice novinarske skupine naše škole...

Županijska smotra-Lidrano

LiDraNo je održan u Osnovnoj školi Antuna Mihanovića u Osijeku. Program su otvorili  gradonačelnik Osijeka Krešimir Bubalo, ravnatelj škole domaćina Josip Mandurić, predsjednica Županijskog povjerenstva Jasna Slivac  i jedna od učenica sa skladbom izvedenom na glasoviru.

Izbornik ovogodišnje županijske smotre je poznati kazališni redatelj Mario Kovač.

Natjecanja su otvorili skupni dramsko-scenski izrazi, a naši dramci su bili ti koji su probili led. Nakon njih su nastupali još i učenici iz svih ostalih dijelova Osječko-baranjske županije. Slijedile su i ostale kategorije, a nakon pauze recitacije,monolozi i monodrame. Naša je škola bila zastupljena i u kategoriji literarnih radova gdje nas je predstavljao Lovro Gregačević, učenik trećeg razreda sa svojom mentoricom, učiteljicom Blaženkom Uzun.

Naravno, kakav bi to posjet slavonskoj metropoli bio da nismo otišli malo razgledati grad i pojesti nešto u McDonald'su. Nakon druge pauze uslijedilo je proglašenje predloženih za državnu smotru. Naša dramska skupina je, prema mišljenju prosudbenog povjerenstva, bila najbolja te je prva s naše županije koja je predložena za državnu smotru. Sada slijedi iščekivanje dok ne saznamo hoće li naš skupni dramsko-scenski izraz biti pozvan i na državnu smotru u Šibenik.

I druge škole sa Đakovštine postigle su zapažene uspjehe. U literarnom izrazu istakle su se škole iz Piškorevaca i Semeljaca, u samostalnom novinarskom izrazu i kategoriji školskih listova OŠ I. G. Kovačića te u pojedinačnom dramsko-scenskom izrazu Trnava. Svi su oni predloženi za državnu smotru.

Ovo su članovi skupine: Josipa Ivezić, Karla Mikac, Lucija Bažant, Ana Sučić, Ivan Brdarić, Franko Šimunović, Ivana Goluža, Inga Dunđerović, Bruno Bušić i Martina Goluža.

Voditeljica: Đurđica Tolušić.

Još jednom čestitamo i želimo im da ove godine vide Šibenik prije ljeta!

Danijela Schell i Nikolina Sučić, 6. b