LiDraNo 2012. - rezultati

Autor: Zvonko Belvanović, 30. 1. 2012.

Danas (ponedjeljak, 30. siječnja) je u Hrvatskom domu naša škola po osmi put bila organizator međuopćinske smotre najboljih učenika u literarnom, dramskom i novinarskom izričaju.

LiDraNo, smotra svega najboljega što jedna škola može  ponuditi u literarnom, dramskom  i novinarskom obliku danas se odigrala u Hrvatskom domu, popularnom đakovačkom kinu. Osmi je to puta zaredom da se naša škola prihvatila organizacije ovoga događaja.

Smotra je počela uvodnim umjetničkim programom učenika naše škole. Nakon toga se ravnatelj naše škole, ujedno i predsjednik Organizacijskog odbora, Darko Dujmović obratio svima prisutnima prigodnim uvodnim slovom, a zatim su počeli scenski izrazi učenika, prvo pojedinačni, a onda skupni. Literarni i novinarski dio programa se tradicionalno održao u odvojenim prostorima. Natjecale su se gotovo sve škole iz Đakovštine tako da je parter Hrvatskog doma bio gotovo ispunjen natjecateljima, mentorima, roditeljima i dr.

I ove godine prosudbena su povjerenstva činili eminentni članovi, među njima najistaknutiji književnik Stjepan Tomaš, glumac osječkog HNK-a Vjekoslav Janković i glumica osječkog Dječjeg kazališta Lidija Helajz. Bile su tu i domaće, đakovačke snage: književnik Mirko Ćurić, novinarka Radio Đakova Vesna Kaselj i novinarka Glasa Slavonije Maja Muškić.

Smotra je organizirana i izvedena  na uobičajeno kvalitetan način tako da sudionici nisu imali nikakvih zamjerki. Najbolji u svakoj kategoriji će biti pozvani na županijsku smotru u Osijek.

U prilogu pogledajte rezultate po skupinama, a uskoro i fotografije u fotogaleriji.

Priloženi dokumenti:
REZULTATI_SMOTRE_LIDRANO_2012.doc (29.50 KB)