Sedmaši upoznali ljepote Dalmacije

Autor: Mario Racić, 22. 6. 2024.

Svake godine učenici sedmih razreda naše škole odlaze pred kraj nastavne godine na višednevnu ekskurziju. Tako smo i mi od 16. do 19. lipnja u sklopu višednevne ekskurzije posjetili i upoznali nekoliko prekrasnih mjesta Lijepe naše, a usput se i lijepo zabavili.

Okupili smo se ujutro ispred škole, pozdravili se s roditeljima i krenuli prema našoj prvoj destinaciji. To je bio Ogulin. U Ogulinu smo posjetili Ivaninu kuću bajki koja je smještena u drevnom Frankopanskom kaštelu. Vidjeli smo podnožje planine Klek i Đulin ponor. Izložba nam je bila zanimljiva i zabavna. U Ivaninoj kući bajki vratili smo se u djetinjstvo pomoću “Čarobne šume“, “Začaranih hodnika“, “Čarobnog zrcala“ … Nakon posjeta Ogulinu nastavili smo naše putovanje prema Biogradu. Smjestili smo se u hotel BOLERO. Hotel je bio moderan, funkcionalan i lijep… Sadržavao je bazen, disko, veliki izbor hrane i sokova… Pri kraju dana otišli smo do centra Biograda kako bi malo bolje upoznali taj predivni grad. Drugi dan smo imali poludnevni izlet u Šibensko-kninsku županiju. Prošetali smo Šibenikom, gradom Petra Krešimira IV. Razgledavali smo katedralu Sv. Jakova koja je uvrštena na UNESCO-v popis. Veći dio vremena proveli smo pješačeći po NP Krka i upoznavali jedinstvene ljepote sedrenih slapova. Imali smo slobodno vrijeme za kupanje i druge aktivnosti do večere. Treći dan ujutro smo imali slobodno vrijeme za kupanje na plaži, a popodne smo se zaputili prema Zadru. Uz pomoć vodiča razgledavali smo katedralu Sv. Stošije, poznatu Kalelargu, neizostavne atrakcije, npr. Morske orgulje i Pozdrav Suncu. Navečer smo imali disco-party. Četvrti dan išli smo ujutro na plažu. Poslije plaže imali smo ukusan ručak poslije kojega smo se zaputili prema našoj posljednjoj destinaciji, a to je Smiljan. U Smiljanu smo posjetili Teslinu rodnu kuću i sami proučavali neke od njegovih izuma. Nakon posjete Teslinoj kući zaputili smo se prema Đakovu. Na putu do Đakova stali smo u Burger King na večeru.

Ova ekskurzija bila je jedno divno i poučno iskustvo koje ćemo pamtiti do kraja života, pogotovo zato što smo se svi razredi još bolje međusobno povezali. Hvala našim roditeljima i učiteljima što su nam pružili ovu prekrasnu avanturu!

Nikolina Fabijan i Ema Sukačić, 7.a

« Srpanj 2024 »