Happy Child Happy School : Children's Utopia (eTwinning projekt)

Autor: Kristina Jelošek, 18. 6. 2024.

Kako bi izgledala sretna škola sa sretnim učenicima? Što je to blagostanje? Učenici 8a razreda bavili su se ovim pitanjima tijekom školske godine kroz sudjelovanje u eTwinning projektu Happy Children Happy School; Children's Utopia. U projektu su sudjelovale škole iz Turske, Rumunjske, Jordana, Grčke i Hrvatske. Kroz različite aktivnosti učenici su međusobno surađivali i učili kako se osjećati dobro, razvijati empatiju i pozitivne međuljudske odnose. Učenici su također kroz projekt razvijali jezične vještine u engleskom jeziku te kroz korištenje različitih digitalnih alata razvijali su i digitalne vještine.

Aktivnosti su se fokusirale svaki mjesec na neki faktor koji utječe na osjećaj osobne dobrobiti. Prvo smo se bavili fizičkim blagostanjem gdje smo proučavali važnost pravilne prehrane i tjelovježbe. Učenici su snimali video kako napraviti zdrav obrok. Zatim smo se bavili vještinom kritičkog mišljenja i rješavanja problema. Učenici su iznosili svoja razmišljanja kako se nositi s različitim oblicima nasilja, od fizičkog do emocionalnog i nasilja na internetu. Svoje ideje snimali su u digitalnoj aplikaciji chatterpix i objavljivali na suradničkom padletu. Iduća aktivnost bila je upoznavanje svojih osjećaja. Tu su učenici pravili maske koje predstavljaju različite osjećaje. Kroz temu empatije i upoznavanja različitosti obilježili smo Dan osoba s Down sindromom. Na kraju projekta učenici su o svim ovim temama snimali svoja razmišljanja te njihove radove možete pogledati na sljedećoj poveznici:

« Srpanj 2024 »