Dan sigurnijeg interneta u Ćolniću

Autor: Jasmina Bićanić, 9. 2. 2021.

Naši učenici i učitelji ove godine jako su se potrudili u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta. Što su sve djeca naučila, što su izrađivali i čime su se sve bavili pogledajte u nastavku vijesti.

Pano smo uredili još prošli tjedan kako bi se svi učenici naše škole informirali o nadolazećem danu i naučili ponešto o internetu i sigurnosti na internetu.

Vrijedni učenici iz produženog boravka sa svojim učiteljicama Kristinom Karajko i Josipom Ćorić nekoliko dana se pripremaju za današnji dan što je vidljivo iz njihovih vrlo originalnih radova.

Prvašići su napravili fora ali prvenstveno poučan video koji obavezno pogledajte.

Cijela razredna nastava u matičnoj školi bila je brlo vrijedna. Uz pomoć svoje učiteljice Marije Birtić izrađivali su radove i učili što je to siguran internet i kako se primjereno ponašati na internetu.

Da bi svi učenici razredne nastave bili uključeni  "uskočile" su psihologinja Ana Marija Mihaljević i socijalna pedagoginja Jasmina Bićanić te odradile radionice.

Petaši su na satima informatike od svog učitelja Tomislava Milanovića učili sve o internetu, pročitali korisnu brošuru i odradili edukativno nagradi kviz. Nakon odigranog kviza i pokazanog znanja o sigurnosti na internetu učenik 5.a razreda osvojio je vrijednu nagradu. Čestitamo našem učeniku na nagradi i želimo da i dalje bude pažljiv na društvenim mrežama na novom mobitelu Smartphone XIAOMI REDMI 9.

Ni područna škola Široko Polje nije željela ostati bez znanja pa se za edukaciju pobrinuo njihov učitelj Mihael Ivanišević.

Prvašići područne škole Široko Polje s učiteljicom Danijelom Čavala bili su vrlo vrijedni i aktivno radili na pitanjima kako provodim vrijeme na internetu, koliko dugo igraju ifgrice na računalu/mobitelu, gledaju YouTube/TikTok? Poslije odgledanog crtanog filma „Sigurnost djece prije svega" pisali su o svojim dojmovima.

Sedmaši su u 11:00 h ozbiljno pristupili webinaru na temu „Gdje si ti u digitalnoj džungli?“ na ZOOM platformi.

Šestaši i sedmaši koji sudjeluju u eTwinning projektima s nastavnicom Lanom Matijaković također su obradili temu eSafety u sklopu projekata L@ngu@ges 4all (6.a) i IDEAS (International Day ETwinning AdventurereS- 7.a, 7.b i 7.c). Šestaši su pogledali edukativni video i radili postere u digitalnom alatu po izboru te pogledali uratke ostalih zemalja partnera objavljenih na TwinSpace-u, dok su sedmaši testirali svoje znanje u kvizu Safer Internet kojeg su u Quizzizu napravili naši partneri iz Grčke.

Da se druga smjena i osmaši ne bi osjećali zapostavljeno pobrinula se pedagoginja Katarina Gulaš podijelivši edukativne brošure od HAKOMA (Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti) te uputila učenike u edukativno nagradni kviz.

Nakon tako bogatog i šarolikog dana, sva djeca su bila vrlo zadovoljna sadržajima i novim spoznajama a mi učitelji još sretniji znanjem koje će im koristiti u današnje digitalno doba. Na kraju dana počastili smo se webinarom za odrasle na temu „Jačanje  kapaciteta  stručnjaka  za  rad  u  digitalnom  okruženju“.