Sedmaši posjetili HRT

Autor: Mario Racić, 25. 10. 2018.

U utorak, 23. listopada, učenici 7. razred su, u sklopu kurikuluma Hrvatskog jezika, posjetili Hrvatsku radio televiziju u Zagrebu i upoznali se s njihovim radom.

Svaki dan gledamo televiziju i većina nas ne shvaća što se nalazi s druge strane ekrana, koliko rada i truda je uloženo da pogledamo jednu epizodu naše najdraže emisije. Učenici 7.  razreda naše škole dobili su priliku upoznati studio i saznati što se krije u zgradi HRT-a. Ugostila nas je gospođa Nada Šedid i provela kroz prostorije i studije te veliki arhiv  u kojem je sačuvano mnogo emisija i videozapisa koje su prikazivane na HRT-u. Saznali smo i da je prva emisija bila otvorenje Zagrebačkog velesajma. Učenike su najviše zadivili studiji i snalažljivost radnika zbog njihove kreativnosti i mogućnosti izmjene scene i rekvizita kako bi se moglo snimiti više emisija u istom studiju. Saznali smo i da su prostorije puno manje, nego što se čine na televiziji. Zadivila nas je i "gluha soba" koja je puna spužve zbog uklanjanja jeke. Naše razgledavanje HRT-a završili smo u studiju u kojem se prenosi emisija Dobro jutro Hrvatska i mnoge druge te se zajedno fotografirali.

Nakon obilaska HRT-a i McDonaldsa uputili smo se u Muzej iluzija. Tamo smo imali prilike upoznati razne iluzije i na trenutke čak i postati dio nekih. Shvatili smo da nije sve uvijek onako kako se čini. Na pitanje što nam se najviše svidjelo bilo je raznih odgovora, od prostorije koja te povećava i smanjuje do prostorije sa zrcalima koju još i nazivaju infiniti room, što znači soba beskonačnosti. Svi smo se s osmijehom na licu vratili do autobusa i sretno se vratili kući.

Marino,Iva i Marina,7.a