BETTER GLOBAL CITIZENS

Autor: Lana Matijaković, 10. 6. 2024.

Uspješno je završen još jedan međunarodni eTwinning projekt u kojem su sudjelovali učenici 5.c i neki učenici iz 6.b i 6. c razreda.

Projekt se provodio na nastavi engleskog jezika tijekom školske godine, a ostali su partneri bile škole iz Italije, Grčke, Francuske, Češke Republike, Njemačke, Poljske, Ukrajine, Južne Koreje, SAD- a i Indije. Kao što sam naziv projekta kaže, cilj je bio promišljati o tome koje vrijednosti čine dobre građane i što to znači biti građanin svijeta. Ovaj je projekt trajao cijelu godinu, a različitim su se aktivnostima obilježili dani poput Europskog dana jezika, Dana sigurnijeg interneta, Dana Europe i Tjedna kodiranja. Učenici su surađivali i na temu komunikacije, zdrave prehrane i zaštite okoliša. Svaka od ovih tema obrađena je na drugačiji način (kvizom, zajedničkom prezentacijom, zajedničkim upitnikom, digitalnom igrom) i kroz različite alate. Nekima od njih smo se koristili i ranije, a neki su nam bili novi. Ostali su ciljevi projekta bili razvijati komunikacijske i jezične vještine, digitalne i socijalne vještine, rad u skupinama te potaknuti učenike na promišljanje o sličnostima i razlikama među državama i kulturama. U ovom je projektu naglasak bio na suradnji među zemljama partnerima pa je pregršt aktivnosti u kojima su učenici surađivali u internacionalnim timovima.

Najbolji pregled aktivnosti daje online časopis kojeg možete pročitati na poveznici:

U njemu se, osim digitalnih igara, kvizova, međunarodne kuharice i savjeta kako se zaštiti na internetu, nalazi i priča koju su zajednički pisali učenici iz svih zemalja partnera. Svaka je skupina napisala jedno poglavlje i napravila ilustracije, a snimili  smo i audio- zapis poglavlja koje nam je prethodilo. Naše su poglavlje pisali učenici Lena Paloš i Nika Horvat iz 6.c te Ana Cindrić. Lovro Čotić, Jana Maceković, Hrvoje Jurković, Tara Pataki, Sara Gudelj, Tena Rakonca i Leon Bozić iz 6. b razreda.

Zahvaljujemo ovim učenicima, ali i svim učenicima iz 5. c razreda. Svi su pokazali odlično poznavanje engleskog jezika i kreativnost. Veselimo se budućim projektima.

UDŽBENICI ZA 2024./2025..

« Listopad 2024 »