Dan otvorenih vrata

Autor: Silvija Erceg, 18. 3. 2024. 11:49

Dan otvorenih vrata održan je u utorak, 12. ožujka, u našoj školi. Biskup Josip Antun Ćolnić rođen je 11. ožujka te na taj način, kroz razne edukativne radionice i izlaganja, obilježavamo njegov rođendan.

U Kuševcu u školi smo imali različite radionice. Prvi razredi radili su velike cvjetove od hamer papira, drugi razredi su ukrašavali veliki pano u hodniku. Treći razred se podijelio, jedan dio je bio s učiteljicom Kristinom na radionici The ugly duckling, a drugi dio razreda s učiteljicom Dubravkom na radionici iz informatike. Četvrti razred je izrađivao društvene igre od drvenih dasaka.

Više fotografija možete pogledati u galeriji.

Dan ružičastih majica u Kuševcu

Autor: Silvija Erceg, 28. 2. 2024. 11:56

U znak borbe protiv vršnjačkog nasilja, posljednje srijede u veljači obilježava se Dan ružičastih majica. U našoj školi već nekoliko godina obilježavamo Dan ružičastih majica kao znak borbe protiv vršnjačkog nasilja i kao potporu svim žrtvama vršnjačkog nasilja.

Poklade u Kuševcu

Autor: Silvija Erceg, 13. 2. 2024. 12:16

Vrhunac je poklada i karnevalskog ludila. Tradiciji maskiranja, koja između Nove godine i Pepelnice živi još od poganskih vremena, pridružili smo se i mi. Naši su učenici, poput većine ljudi raspoloženih za zabavu, jedva dočekali odjenuti se drugačije, staviti masku i barem na trenutak postati netko drugi ili - nešto drugo!  Fotografije možete pogledati na poveznici.

Božićna priredba

Autor: Silvija Erceg, 22. 12. 2023. 08:54

U holu naše škole održana je božićna priredba. Program je bio raznolik, a otvorio ga je zbor pjesmom. Učenici su održali recitacije, igrokaze, svirali, plesali, a na kraju opet zapjevali. Program je nasmijao i dodirnuo cijelu publiku. Na kraju priredbe pojavio se i Djed Mraz, koji je svoj prisutnoj djeci dao poklone.

Svi sveti i Dušni dan

Autor: Ana Magić Krizmanić, 2. 11. 2023. 09:24

Učenici 2.k razreda posjetili su mjesno groblje, prisjetili se naših dragih koji više nisu s nama, zapalili lampion i pomolili se.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove Zemlje u Kuševcu

Autor: Ana Magić Krizmanić, 20. 10. 2023. 18:49

Učenici razredne nastave, Područne škole Kuševac, zajedno sa svojim učiteljicama obilježili su Dane kruha i zahvalnosti za plodove Zemlje. Svakog su se dana po razredima odvijale razne tematske radionice na kojima su učenici pripremali krušne proizvode, kolače i voćne deserte. Tako su prvačići pekli slatki desert od jabuka, drugi razred pravio je zdrave obroke od jesenskog voća, treći razred pravio je bakine kolače, dok su četvrtaši pravili slatke muffine. Po završetku radionice, svoje delicije izložili su u hodniku škole koje su nakon zajedničke molitve blagovali. Učenici su s učiteljicom Engleskog jezika radili "The pancake rap", a s učiteljicom Tjelesne i zdravstvene kulture igrali stare igre. Svi razredi su jedan dan posjetili pekaru gdje im je pekarica pokazala cijeli proces pripreme kruha. Nakon toga su i sami učenici imali priliku zamijesiti vlastite pekarske proizvode. Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.

Svjetski dan kravate u Kuševcu

Autor: Ana Magić Krizmanić, 18. 10. 2023. 18:28

Kravata je jedini hrvatski simbol koji je univerzalno poznat i prepoznatljiv. Istodobno, kravata je i simbol Europe, ali i znak nekih temeljnih ljudskih vrijednosti. Stoga Academia Cravatica proglašava da se 18. listopada svake godine obilježava hrvatski i svjetski Dan kravate. Naime, na taj dan izvedena je, 2003. godine, spektakularna instalacija Kravata oko Arene u Puli. Tom instalacijom, s najvećom kravatom na svijetu, simbolički je povezano antičko i suvremeno doba, a crvenom bojom kravate svijetu je upućena poruka ljubavi i suživota među ljudima i narodima.

Dan pčela

Autor: Sanda Kaniža, 18. 5. 2023. 13:07

Svjetski dan pčela – 20. svibnja obilježava se diljem svijeta s ciljem upozoravanja zbog smanjenja njihovog broja i podizanja svijesti o njihovom značaju.

Povodom Svjetskog dana pčela u našoj školi ugostili smo profesoricu, pčelaricu i apiterapeutkinju Tanju Schleis koja nam je održala predavanje o životu pčela. Unatoč kišnom i hladnom vremenu, pčelarica nam je donijela žive pčele te nam pokazala vrste i dijelove pčele, košnice, saće, med, propolis, vosak, pčelarska odijela...  Naučili smo jako puno o važnosti pčela u prirodi kao i o dobrobiti uvrštavanja meda u svakodnevnu prehranu. Pčelarica je nakraju učenicima poklonila slikovnice Hrvatskog apiterapijskog društva o pčelama.

Hvala našoj pčelarici na zanimljivom i poučnom predavanju!

Raspored informacija

« Siječanj 2021 »