Jesenski sajam u našoj školi

Autor: Mario Racić, 23. 10. 2017.

U petak, 20. listopada, u našoj je školi bilo jako živo. Sve je odjekivalo radosnim dječjim usklicima te odisalo zajedništvom i pozitivnom energijom. U nastavno-sportskoj dvorani održali smo, drugu godinu za redom, Jesenski sajam na kojem se okupilo oko 800 ljudi.

Unatoč veličini sportske dvorane, slobodno je mjesto bilo teško naći. Po prvi su put na Sajmu u Đakovu sudjelovali i naši učenici iz Kuševca i Širokog Polja te na taj način još više obogatili njegovu ponudu.

Bilo je tu svega, baš kako stara izreka kaže: od igle do lokomotive. Osim ugodnih mirisa palačinki, kolača, kokica, kulena i lepinjica, koji su se širili po cijeloj dvorani, moglo se tu pronaći i umjetničkih slika, oslikanih torbi, različitih suvenira, nakita, metli, drvenih konjića, kompota, ali i licitarskih proizvoda.

Na samom je početku ravnatelj pozdravio sve prisutne, a nakon toga je rezanjem vrpce i službeno otvorio Sajam. Župnici iz Đakova i Kuševca blagoslovili su proizvode, a za što bolji doživljaj pobrinuo se preuzivšeni dobošar i Mali zbor pjesmom. Potom su „rijeke“ posjetitelja izašle na teren dvorane i pohrlile oko prekrasno uređenih prodajnih mjesta koje su uredili učenici zajedno sa svojim razrednicima. Nakon završetka Sajma, stručni je sud proglasio  najljepše uređena prodajna mjesta. Treće mjesto osvojio je 4.b razred, drugo mjesto 4. razred iz Širokog Polja, a prvo 7. razred, također iz Širokog Polja.

Na kraju, možemo zaključiti samo jedno: Sajam u potpunosti uspio i polako postao tradicija u našoj školi. Neka onaj nagodinu bude jednako dobar, ako ne i bolji.

Još fotografija sa sajma možete pogledati u foto-galeriji.

Maja Nikačević

« Ožujak 2024 »