Filip voli čitati, ali i poklanjati knjige!

Autor: Ivana Vranaričić, 1. 10. 2021.

Ljubav prema čitanju razvija se od najranijih dana. Zato je naš četvrtaš Filip Kšan već stasao u pravoga ljubitelja knjiga. Osim što voli čitati, nesebično dijeli svoje dojmove i preporuke o naslovima koje je pročitao, a školskoj je knjižnici odlučio pokloniti jednu knjigu.

Filipova je gesta došla u najbolje moguće vrijeme - u Godini čitanja. Moto je Godine čitanja Ajmo hrvati se s knjigom, a naš se Filip bez ikakvoga straha uhvati u koštac i s knjigama koje imaju više stotina stranica.

Nakon što je u gradskoj knjižnici posudio i pročitao knjigu Agencija za roditelje, poželio ju je preporučiti svojim prijateljima, ali je znao da nema takve knjige u školskoj knjižnici pa su njegovi roditelji odlučili naručiti knjigu i pokloniti ju Školi. Njihov je primjer divan i za svaku pohvalu.

No, Filip nije stao na poklonu. Izradio je plakat o ovoj knjizi (na staklu je, iza Filipa) kako bi potakao ostale učenike na čitanje. Sve je to učinio bez da su ga učiteljica ili knjižničarka 'moljakale', kao što se to zadnjih godina mora s učenicima.

Filipov primjer podsjetio nas je na vremena kada su djeca poklanjala jedna drugima knjige, kada su svi u razredu kupovali časopise, a bila su vremena kada su roditelji plaćali i školsku prehranu, kupovali knjige i radne materijale. Čak su, prije tridesetak godina, baš u ovoj školi svi učenici donosili tadašnje dinare pa bi svaki razred kupio nekoliko knjiga za školsku knjižnicu. To je potaklo knjižničarku da izdvoji neke od tih knjiga i izloži ih učenicima....a na mnogima su imena današnjih roditelja čija djeca su naši đaci.

Hvala Filipu i njegovim roditeljima na knjizi i na trudu koji ulažu u čitanje!

« Ožujak 2024 »