Učiteljice Valentina, NIkolina i Maja predstavile priručnik

Autor: Ivana Vranaričić, 26. 10. 2018.

Zavičajni priručnici pomažu učiteljima kada svojim učenicima trebaju prenijeti znanja o kulturnoj baštini, stanovništvu, geografskim obilježjima, gospodarskim djelatnostima  i slavnim ličnostima iz prošlosti njihovoga zavičaja. Takvi su priručnici postojali i prije, no s vremenom se mijenja slika sela i grada, a događaju se i promjene u granama industrije. Nastala je potreba za novim priručnikom sa svježim činjenicama.

Tome je poslu prionulo sedam učiteljica iz raznih osnovnih škola naše županije; Ljiljana Štanfelj, Ružica Petričević, Mirna Grbec, Melita Lesić, Maja Nikačević, Nikolina Stilinović i Valentina Jakšić.

Autorice, osim primjene u nastavi prirode u razrednoj nastavi, preporučuju priručnik i učenicima viših razreda za nastavu geografije, a isto tako može poslužiti i bilo kojoj osobi koja želi dobiti cjelovitu sliku o Osječko – baranjskoj županiji.

Posljednje tri autorice naše su kolegice, učiteljice Osnovne škole Josipa Antuna Ćolnića. One su uredile dio priručnika koji se odnosi na Đakovo i okolicu. Svoj su priručnik predstavile u četvrtak, 25. listopada 2018. g. na Poljoprivrednom fakultetu u Osijeku. Urednica je ovoga vrijednoga materijala Snježana Bakarić Palička, a recenzent Krešimir Kojundžić.

U kulturno-umjetničkom dijelu programa  Školu su pjesmom i instrumentalnom pratnjom svojstvenom našem zavičaju predstavile učenice iz Širokoga Polja Marija Đambić i Dora Klaić.